Automobilių garso aparatūra ir signalizacijos
Pardavimas, diagnostika, montavimas

Navigacijos

Navigacijos prietaisas padeda išvengti rūpesčių kelyje

Automobilis be navigacijos įrenginio atrodo keistai. GPS navigacija yra tikrai ne brangus vairuotojo žaisliukas ar gražus automobilio aksesuaras. Auto navigacija — neatsiejama šiuolaikinio automobilio dalis.

Atrodo, kad šis prietaisas yra bevertis, nes juk ne daug metų pasaulyje žmonės moka naudotis žemėlapiais, kompasu, geba skaityti kelio ženklus ir gatvių pavadinimus. Deja, ne viena iš anksčiau paminėtų navigacijos formų nemoka vieno svarbaus dalyko — pasakyti kur reikia keliauti. GPS navigacija, tai sugeba. Mes dažnai žinome, kur norime keliauti. Deja, ne visada įsivaizduojame kaip tai padaryti. Navigacijos prietaisas — šios problemos sprendimo įrankis.

navigacijos

Navigacijos prietaisus galima suskirstyti į kelias grupes: imtuvai, kurie skirti automobilių navigacijai, jūriniai navigaciniai imtuvai, aviacijai skirti prietaisai ir nešiojami navigaciniai imtuvai. Žmonėms kasdieniniame gyvenime dažniausiai susidurs su dvejais navigacijos prietaisais — automobilių ir nešiojamais imtuvais. Kiti navigacijos įrenginiai yra be galo svarbūs, bet juos naudoja savo srities specialistai. Didelio tikslumo GPS sistema yra naudojama aviacijoje, geodezijoje, kartografijoje bei kariniais tikslais.

Populiariausi ir naudingiausi vis tik yra navigacijos prietaisai skirti automobiliams. Galimybė apskaičiuoti maršrutą, objekto judėjimo rodymas detaliame žemėlapyje, grafiniai perspėjimai bei nurodymai kaip įveikti sankryžas, kryžkelius ar posūkius, kelionę automobiliu pavertė ne sunkia užduotimi, o lengvu ir maloniu užsiėmimu.

Automobilio navigacija padeda sutaupyti laiko ir kuro, nes ji stengiasi parinkti greičiausią ir tiesiausią maršrutą. Šios funkcijos vilioja ne vieną žmogų. Daugiau jokių nemalonių situacijų, kai nežinai kur tiksliai keliauti. Žinoma, visada kelio galima pasiteirauti iš vietinių gyventojų, bet būna įvairių nutikimų. Žmonės gali nenorėti padėti, bus sunku susišnekėti, tiksliai nepasakys kur reikia keliauti, o gal sugalvos pasiklydusius keliautoju ir apiplėšti. Automobilių navigacijos sistema padeda išvengti šio bereikalingo vargo, kai norima tikslą pasiekti greitai ir be rūpesčių.

Nurodyti, kuris GPS įrenginys yra geriausiai pritaikytas automobiliams ne taip paprasta. Rinka kinta, produktų daug, o universalaus modelio nėra. Brangesni modeliai turi daugiau funkcijų, bet ar jos visos reikalingos, žmogus turi apsispręsti pats. Kai kam yra svarbu, kad navigacinę sistemą galima naudoti kaip garso ir vaizdo grotuvą, kai kam reikia didelio ekrano, bet visi sutiks, kad svarbiausia navigacijos funkcija — trumpiausią ir greičiausią kelią randantis įrenginys.