Automobilių garso aparatūra ir signalizacijos
Pardavimas, diagnostika, montavimas

Garso stiprintuvai

Geri garso stiprintuvai — kokybiško muzikos garantas automobilyje

Grotuvas, stiprintuvas, garso kolonėlės, tai tarsi šventa trejybė, kuri visada leis mėgautis maloniu ir kokybišku garsu. Klausytis muzikos mėgstame visi. Ją vertinti, suprasti ir patirti jos džiaugsmą galima, tik pasirūpinus gera garso sistema.

Muzikos galima klausytis visur. Girdėti ir mėgautis, tai du skirtingi potyriai. Vienam užtenka elementarių prietaisų, o mėgautis galima tik pasirūpinus tinkama aparatūra. Atrodo, kad geru garsu įmanoma džiaugtis, tik patalpose, kai visi prietaisai tarpusavyje suderinti, klausytojas įsitaisęs patogiame fotelyje. O ką daryti, jei daug laiko tenka praleisti automobilyje? Nebėda, gerą garso sistemą galime įsirengti ir čia.

garso_stiprintuvai

Kokybiškas garso stiprintuvas — puiki pradžia. O garso stiprintuvų kainų amplitudę galima pavaizduoti labai paprastai, nes jos prasideda nuo kelių šimtų ir labai greitai kyla iki tūkstančių. Geri daiktai kainuoja, bet renkantis garso stiprintuvą dera nuspręsti kiek kanalų reikės optimaliam rezultatui pasiekti.

Universaliausias yra dviejų kanalų stiprintuvas. Prie jo nesudėtingai galima prijungti dvi kolonėles arba žemų dažnių garsiakalbį. Žinoma, jei stiprintuvas reikalingas tik žemų dažnių garsiakalbiui, protinga pasirinkti vieno kanalo stiprintuvą. Taip bus sutaupyti pinigai, kuriuos galima skirti ir kokybiškiems laidams įsigyti.

Apetitas auga bevalgant ir jei žmogus nusprendė, kad stiprintuvas automobilyje turi būti sujungtas su kolonėlėmis ir žemų dažnių garsiakalbiu, 4 ar 5 kanalų stiprintuvas yra vienintelis protingas pasirinkimas. 4 kanalai leidžia prijungti 4 kolonėles arba juos galima paskirstyti — 2 kanalai kolonėlėms, likę žemų dažnių garsiakalbiui. 5 garso stiprintuvo kanalai leis mėgautis 4 kolonėlių ir žemų dažnio garsiakalbio teikiamu malonumu.

garso_stiprintuvai1

Nereikia pamiršti ir jungiamosios grandies — laidų. Atrodo, tai toks nesvarbus komponentas, bet pigūs ir nekokybiški laidai nesuteiks džiaugsmo žmogaus ausiai. Net ir geriausi garsiakalbiai ar stiprintuvai nesugebės kompensuoti prastai perduodamo garso signalo.

Renkantis garso stiprintuvą nereikia skubėti ir imti tik didžiausią galią žadantį prietaisą. Visur egzistuoja harmonija. Tik tarpusavyje derantys ir teisingai sujungti prietaisai, keliones automobiliu pavers maža švente. Pradžioje dera apsispręsti kelių kanalų stiprintuvo reikia. Įvertinti savo poreikius ne visada lengva, bet tiksliai žinant ko norima, pasiekti gerą rezultatą nesunku.